Jsme přímí výrobci a montujeme celoročně!

Dopadové plochy na dětské hřiště

Dopadové plochy na dětské hřiště jsou povrchy, které jsou navrženy tak, aby absorpčně pohlcovaly energii při pádech dětí, což snižuje riziko zranění při hraní. Je důležité zvolit správný typ dopadové plochy pro dané hřiště a zohlednit několik faktorů, včetně věku dětí, pohodlí, hygieny dětí, které si na hřišti budou hrát, druhu hraček a her, které budou na hřišti používány. Odolnosti vůči poškození a schopnosti absorpce energie při pádu.

Existuje několik druhů dopadových ploch, které se liší podle materiálu, z něhož jsou vyrobeny. Mezi nejčastěji používané patří:

 1. Písek: Písek je nejlevnější možností, ale může být nehygienický a může způsobovat nečistoty v oblečení a vlasech dětí. Navíc písek není příliš dobrým absorberovým materiálem, takže může zvýšit riziko zranění.

 2. Kačírek: Praný štěrk s oblými kamínky o velikosti 4–8 mm. Nejlepší volba z pohledu poměru cena/výkon. Podobně jako písek je levný, ale po dešti hned vyschne, neulpívá na oblečení a chlubí se vynikajícím tlumením. 
  kacirek-na-hriste


 3. Štěpka: Štěpka je dřevěný odpad, který je rozdrcený na kusy do velikosti 2-5 cm. Mohou to být prořezané větve stromů nebo vykopaný keř, který bránil výstavbě  jezírka. Tyto kulatiny jsou dobré pro absorpci energie, ale mohou být tvrdé. Navíc se mohou časem poškodit vlhkostí a hmyzem.
  drevni-stepka-na-hriste stepka-na-hriste

 4. Mlat: Mlatový povrch je vytvořen dvěma nebo třemi vrstvami mechanicky zhutněného kameniva a hlinitopísčité půdy. Jeho povrch má krásně přírodní vzhled, chodí se po něm pohodlně a dobře propouští vodu, takže se deštěm povrch cesty příliš nerozbahňuje. Je vhodný pro designově dokonalé prostory.
  mlatove-povrchy-a-cesty


 5. Gumové dlaždice: Gumové dlaždice jsou vyrobeny z pryže a jsou velmi měkké a pohodlné pro děti. Mohou dobře absorpčně pohlcovat energii při pádu a jsou odolné vůči poškození způsobenému vlhkostí a hmyzem. Nicméně jsou také nejdražší možností.
  gumova-plocha-pod-hriste


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz